Bursa Sınav Okulları’na AVRUPA KALİTE ETİKETİ ödülü!

Bursa Sınav Okulları’na AVRUPA KALİTE ETİKETİ ödülü!
Bursa Sınav Okulları’na AVRUPA KALİTE ETİKETİ ödülü! Bursa Sınav Okulları’na AVRUPA KALİTE ETİKETİ ödülü!


Bursa Sınav Okulları’na AVRUPA KALİTE ETİKETİ ödülü!

3 ay önce. / 4294 kez okundu.

Bursa Sınav Eğitim Kurumları, Avrupa Kalite Etiketi ödülüne layık görüldü. 34 farklı proje ve 200 etkinlik gerçekleştiren okullarda öğrencilerin birer ‘dünya vatandaşı’ olabilmeleri için yenilikçi çalışmalar uygulanıyor. 12 öğretmenden oluşan proje grubu 8 yıldır Avrupa Birliği ile iletişim halinde ve dünyadaki “eTwinning School” okulları ile sürekli yeni projeler üretiyorlar.

Murat Günay/16 Haber

Bursa’da “Avrupa e-Twinning School” listesine giren tek özel okul olan  Bursa Sınav Eğitim Kurumları, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 12 öğretmenden oluşan proje ekibi 8 yıldır Avrupa Birliği’nin eğitim ile ilgili çalışmalarına katılıyor. Birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen projelerde ekoloji, yabancı kültürler ile etkileşim, kodlama, fen bilimleri, sanat ve spor, edebiyat, enerji, güvenlik, bilişim alanlarında çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Ulusal ve uluslararası çapta projeler

eSafety, Erasmus+, European Quality Label, Excellence in Coding Literacy, Attaention! There is Energy programlarıyla başta Türkiye olmak üzere İspanya, İtalya, Fransa, Portekiz, Romanya, Azerbeycan, Ürdün, Slovenya, Finlandiya, Polonya gibi ülkeler arasında önemli ortaklıklar yapıldı. Bursa Sınav Eğitim Kurumları öğrencileri kendi projeleri ile bu ülkelerdeki okulların öğrencilerine ülkemizi tanıttılar.

Okul kalite etiketi nedir?

Bursa Sınav Okulları öğrencileri kendi ürettikleri projeler ile bu programa katılabiliyorlar. Avrupa çapında ‘eTwinning School’ programında yer alan okullar ile ortaklaşa gerçekleştirilen projelerde okul kalite etiketi alınabiliyor. “And They Lived Happily Ever After: Rewriting the Ending of a Fairytale” projesi ile “European Quality Label” ödülüne layık görülen Sınav Okulları Bursa Demirci Kampüsü Ortaokul İngilizce Öğretmeni Hatice Öncel ve öğrencileri, “Erasmus+” programı kapsamında, 10 ülkenin dahil olduğu projede, ‘Hansel ve Gretel’ peri masalına farklı bir son yazarak okul kalite etiketini Bursa’ya getirmeye hak kazandılar.

Bilişim alanında Avrupa Komisyonu ödülü aldılar

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sevim Aydın ve öğrencileri tarafından yönetilen bir başka projede 6 ülke yer aldı. Bursa Sınav Eğitim Kurumları, “Coding from scratch to SCRATCH 3.0” projesiyle, “Certificate of Excellence in Coding Literacy” ödülüne de layık görüldü.

Fen Bilimleri alanında gurur veren başarılar

Fen bilimleri öğretmeni Funda Taşbaş yöneticiliğinde gerçekleştirilen ve halen sürmekte olan 3 ayrı proje sayesinde Bursa Sınav Okulları, Türkiye ve Avrupa’da adından söz ettiriyor. “Attention! There is Energy (3 ortak ülke), A treasure called water (5 ortak ülke) ve National Sport Stars-our role models (6 ortak ülke)” projeleri devam ederken, “Attention! There is Energy” projesi Bursa Sınav Okullarına Avrupa Kalite Etiketi getirdi.

34 proje, 200’den fazla etkinlik

Yıllardır disiplinli biçimde çalışan PROJE EKİBİ başarılarına başarı katarak Bursa Sınav Okulları öğrencilerine örnek oldu. Proje yöneticisi ve Özel Bursa Sınav Koleji Demirci Ana Kampüsü Müdürü Nedim Çalışkan bu ödül ile gururlandıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “34 özel proje ve 200’den fazla etkinlik yapan öğrenci ve öğretmenlerimiz   3 okul kalite etiketi elde etti. Ayrıca 1 ‘Avrupa Mesleki Gelişim Proje Yürütücülüğü’ göreviyle geleceğin genç girişimcileri, yatırımcıları, mucitleri ve en önemlisi geleceğin özgür düşünceli bireyleri buradan yani BURSA SINAV OKULLARI’ndan yetişir diyoruz! Bütün projelerde çalışan öğrencilerimizi ve proje ekibimizdeki değerli öğretmenlerimizi bu başarıdan dolayı kutluyorum. Bursa Sınav Okulları, kentimize daha çok Avrupa Kalite Etiketi getirecektir.”

Anaokulu İlkokul Ortaokul Lise

Bursa Sınav Eğitim Kurumları

Bursa Sınav Eğitim Kurumları

2022’de 33 yıllık eğitimcilik deneyimine ulaşacak olan Bursa Sınav Eğitim Kurumları, “Dünya Vatandaşı Bireyler” yetiştirmek amacıyla yola çıkmıştır. Dersanecilik ile başlayıp okullaşma sürecine geçen kurumumuz bünyesinde 11 kampüs, 11 Bursa Çocuk Üniversitesi ve 11 Kurs Merkezi bulunmaktadır. 15.000 öğrencinin her gün disiplinli biçimde eğitim aldığı kurumlarımız “Ortak Akıl” felsefesi ile yönetilmektedir.

2.000'den fazla eğitimci ve 15.000 öğrenciden oluşan dev aile

Anaokulu ile başlayıp, ortaokul, lise seviyelerinde eğitim-öğretim faaliyetleri sürdüren Bursa Sınav Eğitim Kurumları’ndan mezun olan birçok aile bireyimiz öğretmen olarak kurumlarımızda çalışmaya başlamıştır. “Ortak Akıl” felsefemizde, öğrenci-veli-eğitimci birlikteliğini etkin kılmaktayız. Eğitim-öğretim çalışmalarımızda, çağdaş-global yöntemleri araştırıp ortaklaşa oluşturulan bilgi-deneyim süzgecinden geçiren ailemiz ‘en doğru’ ve ‘en etkin’ dili oluşturmaktadır.

Nitelikli eğitim, kaliteli yaşam ilkelerimiz

Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Asya kıtalarındaki bütün eğitim modellerini incelemek adına çıktığımız yolculuklardan birçok yeni ayrıntıyla Bursa’ya dönerek Bursa Sınav Eğitim Kurumları’ndaki öğrencilere yepyeni nitelikler kazandırıyoruz. Anaokulundan 12. sınıfa kadar neredeyse çocukluğunun tamamını kurumlarımızda geçiren evlatlarımız için akademik anlamda sıkıcı olmayan metotlar geliştirmekteyiz. Gelecekte yaşayacakları yetişkin yaşamına onları hazırlarken önceliğimiz her zaman ‘nitelikli eğitim’ ve ‘kaliteli yaşam’ olmuştur.

Atatürk ilkelerinin izinde bilimsel eğitim

Ulu Önder Atatürk’ün eğitim hakkındaki düşüncelerini şiar alarak sanatı, sporu, yabancı dili, iletişimi ve insanlık değerlerini eğitim yaşantımızın içine ekledik. 30 yıla yakın zamandır anlayışımızı sürekli yenileyerek dünyayı yakalamayı başardık. Lise giriş ve üniversite giriş sınavlarındaki öğrenci başarıları ile yetinmeyip sosyal yetkinlikleri artırmak amacıyla AB entegrasyonları yapıyoruz. Birçok AB projesine katılan öğrencilerimiz Bursa Sınav Okulları’nda edindikleri evrensel kültür sayesinde açtıkları her kapının ardında parlak bir gelecek bulmaktadır.

Bursa Sınav Eğitim Kurumları kurucusu Yönetim Kurulu Başkanımız, Eğitimci Gıyasettin Bingöl’ün sıklıkla ifade ettiği ve Sınav Eğitim Kurumlarının mottosu olan, “usta kaptan fırtınalı havada belli olur” sözünden hareketle biz öğrencilerimizi hayatın her şartına hazırlamakla görevliyiz.

BEST VELİ BEST ÖĞRETMEN SINAV OUTSIDE SINAV TV
Erasmus+ Eco Schools eTwinning eSafety